Strona główna arrow ARCHIWUM arrow KONKURS WIEDZY BIBLIJNEJ
Image
Strona główna
-------------
Historia parafii
Adres parafii
Kancelaria parafialna
Wspólnoty parafialne
-------------
Porządek Mszy św.
Ogłoszenia parafialne
Intencje mszalne
Napisz do nas
--------------------------
CHRZEST
MAŁŻEŃSTWO
POGRZEB
-------------
Czytelnia
-------------
-------------
Rada Duszpasterska
ARCHIWUM
DLA NARZECZONAYCH - 2018


 


CZYTAJ BIBLIĘ
 
WIRTUALNY SPACERWIRTUALNY SPACER
 
KONKURS WIEDZY BIBLIJNEJ Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
XVIII Konkurs Wiedzy Biblijnej
„Kto we Mnie wierzy, to choćby umarł, żyć będzie” (J 11,25)

    W październiku 2012 roku papież Benedykt XVI ogłosił „Rok wiary”, który zachęca nas do pogłębienia osobistych relacji z Jezusem. Jedną z form jej rozwijania jest poznawanie Słowa Bożego, zrozumienie i przyjęcie go oraz głoszenie innym.
    Od początku października uczniowie klas czwartych, piątych i szóstych Szkoły Podstawowej nr 1 jak co roku zapoznawali się z Ewangelią Jezusa Chrystusa przygotowując się do Konkursu Wiedzy Biblijnej. Celem konkursu było poznanie i zrozumienie Ewangelii według św. Jana, przybliżenie uczniom osoby Jezusa Chrystusa, Jego nauczania i cudów, ukazanie wartości Pisma Świętego w życiu każdego człowieka oraz pogłębienie wiary i kształtowanie chrześcijańskich postaw w oparciu o poznane Słowo Boże.
    22 listopada 2012 roku odbył się I etap (szkolny) konkursu. Wzięło w nim udział 21 uczestników. Wszyscy uczniowie wykazali się bardzo dobrą znajomością tekstu Ewangelii. Do II etapu rejonowego zakwalifikowali się najlepsi uczniowie:

I miejsce: Julia Skóra  II miejsce: Sylwia Popenda  III miejsce: Dominika Nocoń.

    11 stycznia 2013 roku Julia, Sylwia i Dominika reprezentowały naszą szkołę i parafię w rejonowym etapie konkursu biblijnego, który odbył się w Kochłowicach. Uczennice wiele czasu poświęciły na przygotowanie pogłębiając nie tylko swoją wiedzę, ale również wiarę w Jezusa. Wielką radością były wyniki konkursu. Julia Skóra zajęła 1 miejsce, Sylwia Popenda miejsce 3 a Dominika Nocoń miejsce 9.     

    18 kwietnia 2013 roku w Katowicach odbędzie się finał XVIII Konkursu wiedzy Biblijnej, na którym naszą szkołę i parafię reprezentowała będzie Julia. Polecajmy ją w naszych modlitwach Duchowi Świętemu, aby mogła dobrze się do niego przygotować.

oprac. Justyna Olszewska, katechetka


 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2018 swpawel.rudasl.wiara.pl :: Joomla! i J!+AL jest Wolnym Oprogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.