Strona główna arrow ARCHIWUM arrow KONKURS WIEDZY BIBLIJNEJ
Image
KONKURS WIEDZY BIBLIJNEJ Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
XVIII Konkurs Wiedzy Biblijnej
„Kto we Mnie wierzy, to choćby umarł, żyć będzie” (J 11,25)

    W październiku 2012 roku papież Benedykt XVI ogłosił „Rok wiary”, który zachęca nas do pogłębienia osobistych relacji z Jezusem. Jedną z form jej rozwijania jest poznawanie Słowa Bożego, zrozumienie i przyjęcie go oraz głoszenie innym.
    Od początku października uczniowie klas czwartych, piątych i szóstych Szkoły Podstawowej nr 1 jak co roku zapoznawali się z Ewangelią Jezusa Chrystusa przygotowując się do Konkursu Wiedzy Biblijnej. Celem konkursu było poznanie i zrozumienie Ewangelii według św. Jana, przybliżenie uczniom osoby Jezusa Chrystusa, Jego nauczania i cudów, ukazanie wartości Pisma Świętego w życiu każdego człowieka oraz pogłębienie wiary i kształtowanie chrześcijańskich postaw w oparciu o poznane Słowo Boże.
    22 listopada 2012 roku odbył się I etap (szkolny) konkursu. Wzięło w nim udział 21 uczestników. Wszyscy uczniowie wykazali się bardzo dobrą znajomością tekstu Ewangelii. Do II etapu rejonowego zakwalifikowali się najlepsi uczniowie:

I miejsce: Julia Skóra  II miejsce: Sylwia Popenda  III miejsce: Dominika Nocoń.

    11 stycznia 2013 roku Julia, Sylwia i Dominika reprezentowały naszą szkołę i parafię w rejonowym etapie konkursu biblijnego, który odbył się w Kochłowicach. Uczennice wiele czasu poświęciły na przygotowanie pogłębiając nie tylko swoją wiedzę, ale również wiarę w Jezusa. Wielką radością były wyniki konkursu. Julia Skóra zajęła 1 miejsce, Sylwia Popenda miejsce 3 a Dominika Nocoń miejsce 9.     

    18 kwietnia 2013 roku w Katowicach odbędzie się finał XVIII Konkursu wiedzy Biblijnej, na którym naszą szkołę i parafię reprezentowała będzie Julia. Polecajmy ją w naszych modlitwach Duchowi Świętemu, aby mogła dobrze się do niego przygotować.

oprac. Justyna Olszewska, katechetka


 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2019 swpawel.rudasl.wiara.pl :: Joomla! i J!+AL jest Wolnym Oprogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.