Strona główna arrow Czytelnia arrow artykuły arrow MODLITWA ZA MIASTO
Image
MODLITWA ZA MIASTO Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Drodzy Bracia i Siostry.

Wszyscy od naszej młodości pielęgnujemy w sobie, w naszych rodzinach i wspólnotach  chrześcijańskie wartości. Co więcej, pragniemy aby sam Pan Jezus każdego dnia przenikał swoją łaską nasze życie, bo chcemy być rozpoznawali w dzisiejszym świecie, jako chrześcijanie. Nie jest to takie proste. Dlatego wybieramy sobie do pomocy  świętych wspomożycieli – patronów,  których imiona od Chrztu Św. nosimy.

Od 6 czerwca 1998 roku nasze miasto Ruda Śląska, ma też swoją patronkę    – Św. Barbarę. Za jej przykładem wszyscy odnajdujemy swoją drogę do Boga, uczymy się wierności Ewangelii, próbujemy żyć  w jedności i zgodzie dążąc do wspólnego dobra.

25 kwietnia br podczas  Eucharystii o godzinie 17.45 będziemy dziękować Bogu, że mamy tak wielką orędowniczkę – Św. Barbarę, ale też i prosić Go będziemy, by wszyscy mieszkańcy szukali w sobie i w bliźnich, tego co dobre, Boże i piękne. Aby do wszystkich dotarło, że: Największym skarbem Rudy Śląskiej jest człowiek.

W tym dniu modlić się będziemy także w intencji naszej Ojczyzny i naszej parafii. Przez wstawiennictwo Św. Pawła - Apostoła Narodów - będziemy upraszać Boga, by na wszystkich odcinkach ludzkiego życia zwycięzyła sprawiedliwość i miłość społeczna. Nikomu z nas nie godzi się stać z boku wobec tak wielkiego wezwania do modlitwy za naszą Ojczyznę i za nasze Miasto.

W programie modlitewnym:
- 17.45 - procesja błagalna do Krzyża misyjnego
- 18.00 - uroczysta Eucharystia w czasie której również wezmą udział  tegoroczni maturzyści

PRZYPOMINAMY, ŻE TAKA MSZA ŚWIĘTA ODBYWA SIĘ CO MIESIĄC: ZAWSZE W  25. DNIA KAŻDEGO MIESIĄCA. 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2018 swpawel.rudasl.wiara.pl :: Joomla! i J!+AL jest Wolnym Oprogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.