Strona główna arrow ARCHIWUM arrow POMOC UKRAINIE
Image
POMOC UKRAINIE Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu

APEL METROPOLITY GÓRNOŚLĄSKIEGO
O MODLITWĘ W INTENCJI UKRAINY
 

 

Drodzy Diecezjanie, 

tragiczne wydarzenia na Ukrainie, których jesteśmy świadkami, są dla nas wezwaniem do modlitewnej solidarności w intencji pokojowego rozwiązania tego dramatycznego konfliktu. Miłosierdziu Bożemu polecajmy wszystkie ofiary przemocy, zwłaszcza poległych w bratobójczych starciach oraz ich najbliższych.  Z gestem wyciągniętej dłoni stajemy przy rannych i poszkodowanych.

Zwracam się z do was, Drodzy Diecezjanie, z apelem, abyśmy w najbliższą niedzielę w modlitewnej jedności powierzyli Bożej Opatrzności sprawy narodu ukraińskiego, zmagającego się o poszanowanie wolności, godności człowieka i obywatelskich praw. Nasze prośby włączamy podczas każdej Eucharystii w modlitwę wiernych oraz w błagalny śpiew Suplikacji. A najbliższy piątek, 28 dzień lutego, przeżyjmy jako dzień pokuty i postu, ofiarowany za ukraiński naród.

Dodatkowym motywem naszego modlitewnego zaangażowania jest fakt, że w archidiecezji lwowskiej pracują nasi śląscy księża, od lat włączeni w odbudowę zniszczonych przez system komunistyczny struktur Kościoła katolickiego.

            Bracia i Siostry,

            konkretnym przejawem naszej solidarności z narodem ukraińskim będzie także zbiórka pieniężna, którą przeprowadzimy w niedzielę 2 marca br. przed kościołami archidiecezji po każdej Mszy św. Pozyskane środki materialne przekażemy do Caritas Kościoła na Ukrainie.

W tym czasie duchowej jedności z naszymi sąsiadami zza wschodniej granicy wszystkim diecezjanom z serca błogosławię: 

W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Amen.

                                  

Wiktor Skworc

                                           Arcybiskup Metropolita  Katowicki

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2019 swpawel.rudasl.wiara.pl :: Joomla! i J!+AL jest Wolnym Oprogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.