Strona główna arrow ARCHIWUM arrow 47. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu
Image
Strona główna
-------------
Historia parafii
Adres parafii
Kancelaria parafialna
Wspólnoty parafialne
-------------
Porządek Mszy św.
Ogłoszenia parafialne
Intencje mszalne
Napisz do nas
--------------------------
CHRZEST
MAŁŻEŃSTWO
POGRZEB
-------------
Czytelnia
-------------
-------------
Rada Duszpasterska
ARCHIWUM
DLA NARZECZONAYCH - 2018


 


CZYTAJ BIBLIĘ
 
WIRTUALNY SPACERWIRTUALNY SPACER
 
47. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu

Od 2 do 8 marca 47. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu  

 

Pod hasłem Kochająca matka zawsze trzeźwa przebiegać będzie rozpoczynający się w niedzielę 2 marca 47. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Bp Tadeusz Bronakowski Delegat Episkopatu Polski ds. apostolstwa trzeźwości zwraca uwagę, że nadużywanie alkoholu przez kobiety staje się coraz większym problemem społecznym.

 

Modlitwy w intencji trzeźwości rozpoczynają się zwyczajowo w ostatnią niedzielę karnawału. Jest to nawiązanie do tradycji chrześcijańskiej, polegającej na wynagradzaniu za grzechy popełniane w czasie zabaw karnawałowych. W wielu parafiach w ostatnie dni karnawału organizuje się tzw. 40-godzinne nabożeństwa eucharystyczne. Kościół w Polsce zachęca, by był to czas szczególnie intensywnej pracy nad stworzeniem różnych grup trzeźwościowych lub zachęty do wstępowania w ich szeregi. W kościołach wystawiane są parafialne księgi trzeźwości, do których parafianie wpisują swoje deklaracje abstynencji.

 

Jutrzejsza niedziela rozpoczynająca obchody tygodnia modlitw o trzeźwość jest dniem ekspiacji za grzechy pijaństwa. W kościołach będą wznoszone modlitwy za polskie rodziny, aby wierne Bogu i nauce Kościoła, trwały w wierze i trzeźwości przeciwstawiając się demoralizacji.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2018 swpawel.rudasl.wiara.pl :: Joomla! i J!+AL jest Wolnym Oprogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.